2. Волейбол
  3. Рускините ще бъдат съперник на Холандия във финала на европейското по волейбол

Рускините ще бъдат съперник на Холандия във финала на европейското по волейбол

Волейболистките на Русия се класираха за финала на Евроволей 2015 в Белгия и Холандия и ще имат възможност да защитават титлата си, спечелена преди 2 години в Германия

Волейболистките на Русия се класираха за финала на Евроволей 2015 в Белгия и Холандия и ще имат възможност да защитават титлата си, спечелена преди 2 години в Германия. В зала "Ахой" в Ротердам състезателките на Юрий Маричев победиха състава на Сърбия с 3:1 гейма (25:23, 25:23, 21:25, 25:22) и ще спорят за трофея срещу домакините от Холандия, които по-рано през деня победиха тима на Турция с 3:0. Финалната среща е от 18 часа в неделя.

В един от най-интересните мачове на европейското първенство в Белгия и Холандия рускини и сръбкини изнесоха добра продукция, с доста обрати и много нерви от резервните скамейки и треньорите. Рускините измъкнаха първите 2 гейма само с 2 точки разлика, въпреки че почти през цялото време и на двете части имаха преднина - най-вече при блокадите.

В третия гейм последва отпускане в руските редици, а сръбските волейболистки заиграха на върха на възможностите си, като почти всичко им се получаваше. Логично състезателките на Зоран Терзич взеха тази част с 25: 21.

В последния гейм на мача отборът на Русия показа цялата си мощ и сила и демонстрира, че неслучайно е смятан за фаворит за титлата отново. Рускините натрупаха сериозен аванс в средата на частта и само отпускането им в края позволи на Сърбия да намали разликата. Все пак след 25:22 Русия си спечели мача с 3:1 и си осигури втори пореден финал.

Татяна Кошелева отново беше най-резултатна за Русия с 23 точки, със 17 приключи Наталия Обмочаева. За Сърбия Милена Рашич реализира 23 точки, а Тияна Бошкович - 18.

В неделя от 15 часа е мачът за 3-то място между Сърбия и Турция, а от 18 големият финал Русия - Холандия.

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"