2. Волейбол
  3. Рутинна победа за Монтана срещу Виктория Волей (снимки)

Рутинна победа за Монтана срещу Виктория Волей (снимки)

Момчетата на Северин Димитров се наложиха с 3:0 гейма, съобщи кореспондент на Novsport.com

Отборът на Монтана спечели очаквана победа над пловдивския Виктория Волей, съобщи кореспондент на Novsport.com.

За час и 8 минути игра, пред около 200 зрители в зала „Огоста”, момчетата на Северин Димитров се наложиха с 3:0 гейма и след края на мача получиха поздравления от кмета Златко Живков.

Домакините не срещнаха особена съпротива, но на моменти действаха много отпуснато, подцениха някои ситуации и позволиха на бойкия тим на гостите да изглежда равностоен.

Пловдивчани пробваха с много желание да вземат поне гейм и бяха близо да го направят в третата част, но не успяха.

Въпреки, че бе ясно, че ще спечели наставникът на Монтана не прибегна до много смени, като в края пусна в игра единствено гиганта Цанко Цанков.

За пореден път Явор Генов бе най-резултатен за Монтана с 12 точки, с 15 точки Иван Иванов от Виктория Волей стана топреализатор на срещата.

Монтана - Виктория Волей 3:0 (25:17, 25:21, 25:22)

Състави:

Монтана: Генов 12, Чавдаров 8, Каменов 10, Б. Георгиев 4, Михов 3, Горбатков 11 (Цанков 1, Георгиев-либеро). Треньор: Северин Димитров.

Виктория Волей: Иванов 15, Бъчваров 10, Меретес 13, Костадинов 3, Григоров 2, Къртев 2 (Стойков 1, Драмов, Байрев, Дапев-либеро). Треньор: Петър Костадинов.