2. Волейбол
  3. Салпаров се закани на Левски

Салпаров се закани на Левски

Пирин вярва, че изравни на ЦСКА

Спортният директор и играещ либеро на Нефтохимик Теодор Салпаров се закани на Левски. Шампионите излизат днес срещу сините от 18:30 часа в зала "Христо Ботев" във втори четвъртфинален плейоф от Суперлигата.

Бургазлии спечелиха първия мач у дома с 3:0 и при нов успех ще се класират за следващата фаза, където ще се изправят срещу ЦСКА или Пирин Разлог.

Според национала Салпаров той и съотборниците му разполагат с достатъчно класа и опит, за да отстранят още днес Левски и да не се налага да се играе трети двубой от серията.

"Реално ние сме по-добрият тим от Левски и като селекция, и като качества. В първенството ги бием в геймовете на под 20 точки. Да, надиграха ни в последния мач между двата тима от редовния сезон с 3:2 гейма в София, но това бе, защото ние се представихме слабо, под нашето ниво. Сега за 1/4-финалите в Бургас победихме Левски категорично.

Очаквам да направим това и при гостуването ни в зала "Христо Ботев". Надявам се да затворим серията с 2:0 победи и да мислим за полуфиналите. Ако играем така, както в първата среща преди два дни в Бургас, смятам, че ще победим Левски", каза пред BGvolleyball.com Салпаров.

В същото време от лагера на Пирин пък се заканиха да върнат четвъртфиналния плейоф с ЦСКА обратно в София. Тимът на Мирослав Живков отстъпи с 0:3 при визитата на червените във "Васил Симов" в първата среща, но ще опита да изравни серията с успех в Разлог.

При положение че съставът на Сашо Попов не допусне подобен развой, то армейците няма да имат повече мачове този сезон в своята зала. При класиране за Топ 4 на Суперлигата ЦСКА ще се премести в "Христо Ботев", тъй като съоръжението на 4-ти километър не отговаря на изискванията за тази фаза от шампионата.