2. Волейбол
  3. Само победи за българите в Гърция, Пламен и с червен картон

Само победи за българите в Гърция, Пламен и с червен картон

И четирите отбора с българско участие в мъжкото първенство на Гърция се поздравиха с победи в предпоследния 21-ви кръг.

Най-впечатляваща е победата на ръководения от българския треньор Петьо Драгиев отбор на Финикас (Сирос). Този път възпитаниците на Драгиев победиха с 3:2 (25:16, 18:25, 15:25, 27:25, 15:12) лидера във временното класиране Панатинайкос (Атина), при това като гости. Тази победа е шеста поредна за Финикас.

Ираклис (Солун) зарадва привържениците си с чиста домакинска победа срещу втория в таблицата Олимпиакос (Пирея) с 3:0 (25:21, 25:23, 25:23). В третия гейм при 11:10 за Ираклис съдията показа жълт картон на техния треньор за остър протест срещу грешно отсъждане в полза на Олимпиакос. Това много раздразни българския национал Пламен Константинов, който реагира бурно и бе наказан с жълт и червен картон и изгонен от терена. Той завърши с 9 точки (6 атаки, 3 блокади). Другият българин в Ираклис Тодор Баев не взе участие в двубоя.

Без контузения Боян Йорданов, ЕА Патрон (Патра) победи у дома Арис (Солун) с 3:1 (25:18, 18:25, 28:26, 25:16). Разпределителят Андрей Жеков отбеляза 3 точки.

Етникос (Александруполис) надигра АОНС Милон (Атина) с 3:1 (15:25, 25:22, 25:20, 25:19), но тази победа няма да помогне на отбора да се спаси от изпадане. Ивайло Барутов стана топреализатор на мача с 23 точки (1 ас, 19 атаки, 3 блокади).

В класирането преди последния кръг на редовния сезон, Патрон е трети с 41 точки, на седем точки разлика от втория Олимпиакос. Ираклис е четвърти с 40 точки. Финикас е седми с 31 точки, 2 по-малко от шестия Ламиа (Ламия). Етникос е твърдо на последното дванадесето място с 11 точки.