2. Волейбол
  3. „Самураите” отрязаха главите на „лъвовете” във Варна – 3:1

„Самураите” отрязаха главите на „лъвовете” във Варна – 3:1

Япония нанесе тежка загуба на България в предварителна група „С” от Световната лига по волейбол. Срещата се игра в зала „Конгресна” на Двореца на културата и спорта във Варна. Гостите спечелиха мача в своя полза с 3:1 гейма (25:16, 14:25, 26:24, 25:21) и записаха пълен актив от 3 точки.

Япония нанесе тежка загуба на България в предварителна група „С” от Световната лига по волейбол. Срещата се игра в зала „Конгресна” на Двореца на културата и спорта във Варна. Гостите спечелиха мача в своя полза с 3:1 гейма (25:16, 14:25, 26:24, 25:21) и записаха пълен актив от 3 точки. За националите ни загубата е трета от четири мача. България показа слаба игра почти във всички елементи на играта. Блокадата, която направи разликата при вчерашната победа (3:1 гейма), бе на слабо ниво.

Българският национален отбор по волейбол загуби първия гейм срещу Япония след изключително слаба игра. Сетът завърши с резултат 16:25 в полза на „самураите”. Мачът започна точка за точка, а японците първи стигнаха до разлика от две точки при първата техническа пауза – 8:6. Последваха най-слабите минути за възпитаниците на Силвано Пранди в мачовете от Световната лига и второто прекъсване дойде при 11:16 в полза на нашите опоненти. В тези моменти отново се прояви слабостта в българската атака и така гостите лесно затвориха частта при 25:16.

Нашите спечелиха втория гейм с 25:14, въпреки слабото начало на частта. Япония поведе с 4:0 преди да дойде първата точка за България. Сирената за първото техническо прекъсване се чу при 5:8 за гостите. Дори блокадата, която направи разликата в съботния мач, не бе на познатото ниво. Благодарение на класата на Матей Казийски, няколко лоши подавания бяха успешно реализирани от „трикольорите”. След прекъсването българите съумяха да изравнят – 8:8. Капитанът Жеков бе с основна заслуга. Тимът ни обърна развоя до 14:9, а втората техническа пауза дойде при 16:10 за нас. До края японците успяха да спечелят само четири точки и така нашите стигнаха до успеха с 25:14.

Третият гейм бе загубен от възпитаниците на Силвано Пранди с 24:26, което значеше, че дори и да обърнем развоя на срещата, няма да запишем пълния актив от точки. България започна отлично третия гейм. Селекционерът ни използва младия Мирослав Градинаров, който му се отблагодари в атаката по най-добрия начин. Първата пауза дойде при 8:5 за нашите. До второто прекъсване, дошло при 16:13, разликата намаляваше на моменти, но българите не позволиха изравняване. Резултатът обаче бе изравнен при 17:17, а след това дори допуснахме обрат в резултата. Геймът завърши по драматичен и същевременно наивен начин за българския тим и нашите загубиха третата част с 24:26.

Злощастно загубеният предходен гейм се отрази по неблагоприятен начин за българите в четвъртата част. Първата техническа пауза дойде при преднина на "самураите" от две точки - 8:6, а втората дойде при 16:12 за гостите. Разликата се получи главно заради слабата игра на блокадата ни в този мач. До края българите опитаха финален щурм, който единствено успя да понамали наново увеличената разлика и така "лъвовете" загубиха и последния гейм с 21:25.