2. Волейбол
  3. Съперникът на Тренто на финала все още не е ясен, Мачерата изравни серията до 2:2

Копра Пиаченца и Лубе Банка Марке Мачерата ще решат полуфиналния спор в петия двубой, слбед като Лубе Банка Марке Мачерата изравни резултата в полуфиналната серия срещу Копра Пиаченца на 2:2 победи. Четвъртите в Европа спечелиха четвъртата среща като гост с 3:0 гейма (25:23, 25:18, 26:24).

Копра Пиаченца и Лубе Банка Марке Мачерата ще решат полуфиналния спор в петия двубой, слбед като Лубе Банка Марке Мачерата изравни резултата в полуфиналната серия срещу Копра Пиаченца на 2:2 победи. Четвъртите в Европа спечелиха четвъртата среща като гост с 3:0 гейма (25:23, 25:18, 26:24).

Христо Златанов отново бе най-разултатен за своя тим с 13 точки, а най-резултатен в мача с 16 бе Игор Омерцен с 16. За
MVP в срещата бе определен Валерио Вермильо от Мачерата.

Следващата, последна среща между двата тима е на 1 май, като този път Мачерата ще бъде домакин. Тогава ще бъде определен и съперникът на  Тренто в битката за титлата в италианското първенство.