2. Волейбол
  3. Сърбия изнесе урок на България и нанесе трета загуба (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сърбия изнесе урок на България и нанесе трета загуба (ВИДЕО+СНИМКИ)

Западната ни съседка постигна чиста победа с 28:26, 25:18 и 25:13 в Група Б

България записа трета поредна загуба в Група Б на Снветовната лига. "Лъвовете" загубиха от Сърбия с 0:3 гейма в първата среща между двата тима, която се проведе в зала "Арена Армеец". Българите отстъпиха с 26:28, 18:25 и 13:25 в оделните части.

Първият гейм бе по-равностоен, частта се развиваше точка за точка. В останалите два обаче, сърбите напълно доминираха и не оставиха никакви шансове на нашите момчета. В края дори възпитаниците на Камило Плачи приеха загубата и затова се стигна до разлика от 12 точки.

Следващият двубой срещу Сърбия е утре, неделя, 8 юни, отново в столичната зала.

Първи гейм:

Срещата започна с първа успешна атака на Тодор Алексиев. Сърбите обаче веднага изравниха. В началните моменти на първия гейм двата отбора играха точка за точка. Нашите волейболисти показа, че са максимално концентрирани и се справяха много добре при посрещането на мощните сервиси на сърбите. В атака „лъвовете” също игра много стабилно и при резултат 8:6 старши треньорът на гостите взе техническо прекъсване. Момчетата играха на Игор Колакович показаха, че никак няма да са лесен противник  и в защита играха добре, а сервисите им бяха като бомби. След прекъсването сърбите веднага изравниха за 8:8. Те действаха със самочувствие в атака и на няколко пъти дори хванаха наши нападения на единичен блок. И двата тима допускаха лесни грешки, най-вече при изпълнението на началните удари. Спорните положения също не липсваха, като Сърбия поиска на два пъти видео наблюдение и спечелиха едното, при което топката срещна ръката на Соколов и излезе в аут. На два пъти гостите повеждаха с по три точки, но нашите бързо се връщаха в мача. В края на частта Тодор Скримов направи грешка от сервис, но въпреки това България спаси два гейм бола. В крайна сметка първият гейм завърши 28:26 в полза на Сърбия…

Втори гейм:

В началото на втория гейм отборът на Сърбия поведе с 2:0, но българите почти веднага изравниха. Тимът от западната ни съседка продължи да залага на мощния начален удар, при който нашите се справяха стабилно, но когато изпълняха мек и техничен сервис „трикольорите” действаха несигурно. Грешките в действията на България зачестиха и така разликата стана 7:5 преди първото техническо прекъсване. Волейболистите на Камило Плачи изглеждаха угрижени , но въпреки това се възползваха от всяка ситуация, която се откриваше пред тях. Сърбите обаче диктуваха всичко на терена и успяваха да запазят разликата от 2 точки в своя полза. Постепенно разликата набъбна на 5 точки 16:11 след чудовищен ас на капитана на гостите. Със стабилните си изяви както в нападение, така и в посрещането и защита и съумява да задържат разликата от 5 точки. На моменти българите избухваха със светкавична атака или непреодолим блок, но инерцията им биваше убивана с прекъсвания. След едно от тях обаче Виктор Йосифов застана на началния удар и на два пъти отчая сърбите. Разликата обаче стана 23:18, което уби интригата в гейма. Той завърши при резултат 25:18.

Трети гейм:

Той започна с точка за Сърбия и ясно се виждаше, че противникът на България няма намерение да намали темпото. Снарядите от сервис продължиха да валят и разликата стана 4:2, но България успя да изравни след поредна блокада на Виктор Йосифов. Момчетата на Игор Колаквич обаче бързо си върнаха преднината и направиха 8:5. Те започнаха видимо да се забавляват на терена, тази вечер просто всичко им се получаваше. Сърбите държаха разлика от 2-3 точки и като цяло действаха спокойно в отделните фази на играта. Цецо Соколов се посъживи след изключителен сервис за 9:10, но при следващото си изпълнение сгреши. При 15:10 за Сърбия Камило Плачи взе тайм аут, за да вдъхне малко повече увереност на своите възпитаници. Веднага след това гостите попариха „трикольорите” със съкрушаваща 16-а точка. Нашите момчета видимо приеха загубата и до края на срещата направиха всичко възможно геймът да не завърши при разгром. Разликата стигна дори 19:10, което прати „лъвовете” в нок даун. Трибуните в „Арена Армеец” се смълчаха също…  При 22:12 всичко за България в тази среща свърши. Геймът приключи при 25:13 и остават надеждите за утрешната среща за по-достойно представяне.

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро

Старши треньор: Камило Плачи

СЪРБИЯ: Никола Йовович, Александър Атанасийевич, Урош Ковачевич, Неманя Петрич, Сречко Лисинац, Марко Подрасчанин - Невен Майсторович-либеро

Старши треньор: Игор Колакович