2. Волейбол
  3. Сърбия направи България на плескавица (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сърбия направи България на плескавица (ВИДЕО+СНИМКИ)

България записа 9-а загуба в 10-ия си мач от тазгодишното издание на Световната лига, след като допусна второ поражение при гостуването си на Сърбия с 0-3 (23:25, 21:25, 14:25).

България записа 9-а загуба в 10-ия си мач от тазгодишното издание на Световната лига, след като допусна второ поражение при гостуването си на Сърбия с 0-3 (23:25, 21:25, 14:25). Неделният „двубой” се проведе в Ниш, докато в петък арена бе Нови Сад. Въпреки мощната агитка, която подкрепяше нашите, плачевният резултат бе същият. Тимът, воден от Камило Плачи, сякаш нямаше голямо желание и играчите бяха покрусени след мача. Пикът на резила бе в третия гейм, който започна с преднина за Сърбия от 8:0.

С успеха Сърбия се доближи до финалите на Световната лига, които ще се проведат във Флоренция.

На 5 и 6 юли националите на България приемат Русия в зала „Арена Армеец” в София. Те ще бъдат последни за отбора в Световната лига.

Стартов състав на България: Скримов, Димитров, Йосифов, Алексиев (к), Н. Николов, Соколов – Салпаров (л)

ПЪРВИ ГЕЙМ: България стартира със състава от петък. Нашите започнаха по-добре и водеха с две точки при първото техническо прекъсване – 8:6. Сърбите обаче ни обърнаха за 13:12 след няколко аса. Тогава Камило Плачи поиска пауза. Западните ни съседи запазиха точката си аванс при второто прекъсване – 16:15. Геймът продължи оспорвано. Нападателят Ковачевич продължи да създава проблеми на българите, правейки сериозни серии от начален удар. Нашите изравниха при 22:22. Но ефективността в атака на Александър Атанасийевич, който направи 9 точки, доведоха до успех за Сърбия - 25:23.

ВТОРИ ГЕЙМ: Николай Николов направи добра серия от начален удар, но въпреки това Сърбия имаше точка преднина при първото техническо прекъсване. При второто вече бяха две. И в този гейм грешките от сервис, допускани от българите, започнаха да натежават. Технично отиграване на Цецо Соколов запази малката разлика в полза на сърбите. Българите нямаха сили за обрат и загубиха и втория гейм - 21:25.

ТРЕТИ ГЕЙМ: Кошмарно бе началото на третия гейм. Александър Атанасийевич не спираше да тормози българите, които изоставаха с крупното 0:8 при първото техническо прекъсване. Серията на сърбина от начален удар бе спряна след атака през центъра на Николай Николов. Нашите обаче спряха да се борят, а играта на сърбите вървеше във всяко отношение, въпреки че куцаха на блокада. Втората техническа пауза дойде при 16:6 в тяхна полза, а финалът при 25:14.