2. Волейбол
  3. Сърбия победи и Австралия с тайбрек

Сърбия победи и Австралия с тайбрек

Три от три за „плавите“ в София

Сърбия затвърди отличното си представяне на турнира от втората седмица на Волейболната лига на нациите в „Арена Армеец“ с трета поредна победа!

След два поредни успеха в 5 гейма, днес съставът на Никола Гърбич надигра Австралия също с 3-2 (25-23, 25-19, 20-25, 25-27, 15-9).

Бронзовите медалисти от Евроволей 2017 спечелиха без особени проблеми първите два гейма, но в третия състезателите водени от Марк Лебедев подобриха своя сервис и се наложиха с 25-20.

Възходът в играта на австралийците продължи в четвъртата част, след като взеха аванс от 4 точки при 20-16, успяха да приключат частта при 27-25.

В решаващия тайбрек Сърбия поведе с 3-0 след серия от мощни сервиси на капитана Марко Ивович.

До края той и съотборниците му продължиха да са по-добрият отбор и спечелиха мача след 15-9.

Душан Петкович стана топреализатор в двубоя с 18 точки за победителите. За Австралия Макс Стейпълс приключи с 17.

Следващият двубой на Сърбия е срещу Аржентина на 8 юни в Eкс ан Прованс, Франция.

Австралийците пък ще пътува до Отава, където в същия ден излиза срещу домакина Канада.
Левски спечели Суперкупата на България за втора поредна година (ВИДЕО)

"Сините" надвиха Дея спорт Бургас с 3:2 гейма

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен