2. Волейбол
  3. Сърбия загуби от Испания, но остана лидер в групата

Сърбия загуби от Испания, но остана лидер в групата

Сърбия загуби от Испания в първия двубой от четвъртия кръг на Европейската волейболна лига при жените. Лидерът в нашата група отстъпи в Мурсия с 3:1 гейма (23:25, 25:18, 25:23, 25:18).

Сърбия продължава да е лидер в групата с 12 точки от седем мача, в които има пет победи и две загуби. Миналата седмица Сърбия нямаше проблеми с испанките в Ниш и победиха на два пъти с по 3:0. При победа в следващия мач, който е днес, Сърбия със сигурност ще играе във финалния турнир в Кайзери на 11 и 12 юли.

„Играхме слабо в този мач в сравнение с предишните два с испанките, правехме елементарни грешки на сервис, блок и в нападение. Лошиат ни сервис благоприятства посрещането на домакините, което им помогна да изградят стройна атака”, анализира треньорът на Сърбия. Бранко Ковачевич.