2. Волейбол
  3. САЩ смачка Китай в първия мач от трети кръг в група А

САЩ смачка Китай в първия мач от трети кръг в група А

САЩ победи безпроблемно гостите си от Китай в първи мач от третия кръг в група А на Световната лига по волейбол. Олимпийският шампион се наложи над съперника си от Азия 3:0 гейма (25:20, 25:19, 25:21) пред повече от 4 000 зрители в залата в Сан Хосе.

САЩ победи безпроблемно гостите си от Китай в първи мач от третия кръг в група А на Световната лига по волейбол. Олимпийският шампион се наложи над съперника си от Азия 3:0 гейма (25:20, 25:19, 25:21) пред повече от 4 000 зрители в залата в Сан Хосе.

Най-резултатни за своите отбори бяха Матю Андерсън с 11 точки за победителите и Пинг Чен с 10 точки за гостите.

Китайците успяха да вземат победа над Италия, но сега бяха абсолютно безпомощни.

„Искам да поздравя днешния ни съперник, те не ни дадоха никакъв шанс особено със сервиса, който изпълняваха”, заяви капитанът на китайците след срещата.

Американският капитан Дейвид Лий благодари на привържениците, които са ги подкрепили в Сан Хосе и обеща отборът на продържава да побеждава. „Истинското ни завръщане ще бъде в Белград”, каза още Лий.