2. Волейбол
  3. Сезнационна загуба за Марек Юнион Ивкони

Сезнационна загуба за Марек Юнион Ивкони

Най-после и отборът на Черно море БАСК (Варна) записа победа в Суперлигата за мъже в мач от последния кръг на есенния полусезон. Моряците изненадващо победиха гостуващия Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:2 (25:20, 20:25, 19:25, 25:23, 15:10), предаде Живко Георгиев, кореспондент на BulgarianVolley.com. Гостите поведоха с една точка на първото техническо прекъсване, но последва обрат, а серия от отлични начални удари на Борис Янков доведе резултата до 17:10. След това на домакините не им остана нищо друго, освен спокойно да затворят първия гейм при 25:20.

Най-после и отборът на Черно море БАСК (Варна) записа победа в Суперлигата за мъже в мач от последния кръг на есенния полусезон. Моряците изненадващо победиха гостуващия Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:2 (25:20, 20:25, 19:25, 25:23, 15:10).

Гостите поведоха с една точка на първото техническо прекъсване, но последва обрат, а серия от отлични начални удари на Борис Янков доведе резултата до 17:10. След това на домакините не им остана нищо друго, освен спокойно да затворят първия гейм при 25:20.

И във втората част поведе Марек след серия от сервиси на Цветан Соколов, които доведоха до 1:4. Последваха обаче 5 безответни точки за Черно море и при първото техническо прекъсване те бяха 2 точки напред. След нова размяна на водачеството, при 18:17, серия от 4 точки даде аванс на гостите, който те успяха и да увеличат за да приключат гейма с 5 точки напред.

В третия гейм нямаше обрати. Дупничани дръпнаха с 2 точки преднина още при 3:5, а след това постепенно увеличиха разликата до 19:25.

Към противоположно развитие вървеше четвъртата част, в която домакините успяха да доведат резултата до 17:12. В този момент много спорно съдийско отсъждане в полза на вицешампионите разконцентрира играчите на Черно море и те позволиха на противника да обърне резултата - 21:22. Пред надвисналата ги опасност да загубят безславно и седмия си мач от лигата, варненци намериха сили да демонстрират най-доброто от себе си и да доведат гейма до 25:23.

Натискът на домакините продължи и в тайбрека, който не без помощта на живналата публика те успяха да спечелят с 15:10.

Борис Янков стана топреализатор на мача с 24 точки, а за Марек най-много, 17, отбеляза Юрий Шулга.

Така Черно море БАСК успя да се оттласне от дъното на таблицата и ще зимува на предпоследното седмо място в Суперлигата с 3 точки. Последен с 2 точки остана Монтана (Монтана). Марек ще посрещне Новата година на четвъртото място с 13 точки.

Утре вечер е последната среща от есенния полусезон ЦСКА (София) - ЛукОйл Нефтохимик (Бургас).