2. Волейбол
  3. Шампионът Plovdiv Volley започна с победа плейофите във Volley Mania

Шампионът Plovdiv Volley започна с победа плейофите във Volley Mania

Евроколеж също взе победа в пет гейма

Отборът на Plovidiv Volley тръгна с важна победа в плейофите в Любителската волейболна лига Volley Mania. Шампионите спечелиха с 3:2 (25:19, 24:26, 25:22, 16:25, 15:9) много оспорвания мач с Металиченца в София от четвъртфиналите в елитната дивизия.

Пловдивчани два пъти повеждаха, но домакините проявиха характер и стигнаха до тайбрек. В него шампионите стигнаха до ценния успех, с който направиха голяма крачка към полуфиналите.

Другият отбор от Пловдив - ВК Евроколеж, също взе победа в пет гейма. Сребърните медалисти от миналия сезон се наложиха с 3:2 (25:19, 19:25, 16:25, 25:21, 15:9) срещу Гладиаторите.

Шампионът от 2011 г. направи обрат след първия гейм и имаше възможност да спечели. Домакините обаче съумяха да се изправят и вече имат предимство в серията, която се играе до две победи.

Каска с лампа спечели с 3:1 (25:19, 25:23, 21:25, 25:23) срещу Пълдин. В другия двубой предстои да играят Светците и Раковски.