2. Волейбол
  3. Шампионите от последните две години се срещат на четвъртфиналите във Volley Mania

Гладиаторите и Раковски ще се срещнат още на тази фаза от турнира

Шампионите от последните два сезона в Любителската волейболна лига Volley Mania - Гладиаторите и Раковски ще се срещнат още на четвъртфиналите. Според регламента крайният победител ще бъде този, който пръв спечели два мача.

През редовния сезон защитаващият титлата си отбор на Гладиаторите зае второто място в група В на елитната дивизия с девет победи и пет загуби. Раковски достигна трудно до четвъртото място в група А с последния си мач, като записа шест успеха и шест поражения.

Гладиаторите е символичен домакин на 11 март, а втората среща е седмица по-късно, показва програмата на сайта www.volleymania.com. Двата мача ще са в залата на ХТМУ в София, а дата за евентуалния трети двубой още не е насрочена.

Шампионът от 2009 г. Светците ще играе с Addicted.bg. Носителят на Купата на Volley Mania Los Invalidos среща Тракия. Другият пловдивски отбор Plovdiv Volley, спечелил първото място в група А, се падна с The Team. Още с изкачването си в елита пазарджишкият отбор успя да стигне плейофите.

Във втората дивизия се очакват интересни осминафинални срещи. Съставът на Ихтиман, който е единственият отбор във Volley Mania без загуба през сезона, ще играе с Teteven Volley. В десетте си срещи досега Ихтиман е дал само седем гейма на съперниците си.

При жените УНСС и Ballbreakers спечелиха първите си мачове от четвъртфиналите. УНСС се наложи с 3:0 (25:13, 25:19, 25:19) над Комета. Ballbreakers победиха също с 3:0 (27:25, 25:20, 25:9) No Name.