2. Волейбол
  3. Шампионките от Марица пак подкрепиха Ники преди да разгромят ЦСКА

Шампионките от Марица пак подкрепиха Ники преди да разгромят ЦСКА

Марица отнесе ЦСКА само за 63 минути

Марица (Пловдив) запази лидерската си позиция в женската Национална волейболна лига Демакс+ след като изкова единадесетата си поредна и общо дванадесета победа от началото на сезона.  Момичетата на Иван Петков не се поколебаха и срещу гостуващия ЦСКА (София), справяйки се със съперника след 63 минути игра за крайното 3:0 (25:10, 25:22, 25:15) в зала Пловдивски университет.

Шампионките и техният треньорски щаб излязоха на терена със специално изработени за целта фланелки по време на представянето си преди преди началото на мача, с което отново изразиха своята подкрепа към дарителската кампания за 23-годишния пловдивчанин Николай Павлов, който бе диагностициран с остра форма на левкемия.

В първия гейм интрига на терена липсваше и домакините го спечелиха с безпроблемно 25:10.  Вторият протече равностойно до второто техническо прекъсване, след което Радосвета Тенева заби три поредни аса за 19:15 и даде добър аванс на Марица, който обаче бе заличен веднага – 19:19.  Пловдивчанки пак дръпнаха с три точки напред, но последва ново равенство при 22:22.  Силите на софиянки не стигнаха за повече.  Серия от три точки, приключила с отлично насочен ас на Юлия Богмацер сложи точка на спора при 25:22.  В третата част Марица се върна в ритъма на отличното посрещане и успешното нападение и отново наложи осезаемо надмощие.  Крайното 25:15 бе оформено с блокада на Ради Тенева, която стана топреализатор на срещата с общо 14 точки за победителките.  Виктория Григорова и Таня Събкова добавиха по 11.  Най-резултатна за ЦСКА беше капитанката Симона Димитрова също с 11 точки.

Агитката на шампионките отново бе на обичайното си ниво, като този път поздрави своите любимки за предстоящия празник на свети Валентин със специална хореография, а след края на мача им подари жълти гербери.

Марица вече има актив от 12 победи, 1 загуба, 36 точки и 37:4 гейма и продължава да е водач в класирането, с една точка повече и с два загубени гейма по-малко от преследвача Левски (София).  За следващия си мач шампонките гостуват на Раковски (Димиторвград) в петък, 19 февруари, от 17:00 б.в. в зала Младост.