2. Волейбол
  3. Ситуацията в група А на Световна лига

Ситуацията в група А на Световна лига

Ситуацията в предварителната ни група А от Световната лига е следната: Бразилия и България са съответно на първо и второ място с еднакъв брой точки (по 11), спечелени мачове и разлика в геймовете. Бразилия обаче водят класирането заради по-добрата си точкова разлика в отделните геймове.

Третото място заема тима на САЩ с 8 точки, с три по-малко от първите два отбора. Именно срещу Щатите ще се изправим следващия уикенд от Световната лига на 28 и 29 юни. Другите сблъсъци са между Полша и Аржентина, и Бразилия и Франция. Именно французите поднесоха приятната изненада в последния кръг от Лигата, побеждавайки на два пъти тима на Полша с 3:2 гейма. Поляците за сега се представят под очакваното ниво, като заемат последното шесто място в групата с актив от 3 точки и четири загубени срещи.

Франция и Аржентина са съответно със 6 и 3 точки от шест мача и заемат четвъртото и петото място в група А. Първият и вторият от групата продължава във финалния турнир от Световната лига в Аржентина. Домакините се класират автоматично.