2. Волейбол
  3. СКАНДАЛ: Владо Николов извади отбора в Разлог

СКАНДАЛ: Владо Николов извади отбора в Разлог

"Сините" все пак се върнаха на игрището и загубиха с 1:3

Скандал беляза гостуването на Левски в Разлог, спечелено от местния Пирин с 3:1 (-14, 24, 23, 22). Мачът от волейболното първенство при мъжете се игра по-рано тази вечер в з. "Септември".

Искрата пламна още в първия гейм, когато първо  фен на Пирин хвърли отскочила в трибуните топка по либерото на "сините" Ивайло Лалов. В четвъртата част пък главният съдия Петър Харизанов изнерви играчите и щаба на гостите с две изключително спорни решения. Това принуди треньорът Владо Николов да извади за малко отбора в знак на възмущение от решенията на рефера. Петър Харизанов показа общо два жълти и един червен картон на волейболисти на Левски.

В крайна сметка волейболистите на Левски се върнаха и доиграха мача. Пирин (Разлог) записаха трета поредна и общо 11-а победа, с което си подпечатаха класирането за плейофите.

Най-полезен за домакинте беше капитанът Благовест Катранджиев с 14 точки (3 блока, 1 ас, 59% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане). Резервата Радослав Попов (48% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане) и Йордан Желязков (2 блока, 1 ас и 42% ефективност в атака) добавиха 12 и 11 точки за успеха.

За "сините" Трифон Лапков заби 22 точки (2 блока, 4 аса, 55% ефективност в атака и 33% позитивно посрещане), а Иван Петров реализира още 18 точки (2 аса, 70% ефективност в атака и 58% позитивно посрещане), но и това не бе достатъчно за успех.