2. Волейбол
  3. Славия надделя над Марек Юнион Ивкони в петгеймов трилър

Славия надделя над Марек Юнион Ивкони в петгеймов трилър

Мъжкият отбор на Славия (София) постигна втора победа на турнира за Купа Атаро Клима и в Суперлигата, като поднесе изненада на Марек Юнион-Ивкони (Дупница). Софиянци победиха дупничани с 3:2 (25:23, 25:27, 25:15, 23:25, 15:10) и ги изместиха от шестото място в класирането за трофея.

Мъжкият отбор на Славия (София) постигна втора победа на турнира за Купа Атаро Клима и в Суперлигата, като поднесе изненада на Марек Юнион-Ивкони (Дупница).  Софиянци победиха дупничани с 3:2 (25:23, 25:27, 25:15, 23:25, 15:10) и ги изместиха от шестото място в класирането за трофея.

Мачът започна равностойно и на първото техническо прекъсване Славия имаше минимално предимство.  При 10:9 за Белите наставникът на Марек Милчо Миланов извади разпределителя Гьорги Гьоргиев и пусна в игра Владимир Лобутов.  Когато разликата стана три точки в полза на Славия, Миланов вкара в игра и капитана Георги Лазаров.  Тези ходове обаче не помогнаха на дупничани да обърнат резултата и те загубиха частта с 23:25.

Все пак Лобутов и Лазаров останаха в игра и за втория гейм, но когато Славия отново излезе напред с две точки, при 10:8 македонецът Гьоргиев се върна на терена.  Последваха няколко миниобрата и Марек първи стигна до геймбол при 24:23, за да затвори гейма след бомбена атака на Тодор Вълчев за 27:25.

В третата част момчетата на Стефан Демерджиев изнесоха истински урок по волейбол на дупнишкия гранд.  Благодарение на добрата си игра на блокада Славия дръпна за 8:5 на почивката.  Марек постопи разликата за 13:12, но след серия от 5 безответни точки за Славия при сервиси на Кирил Петров резултатът набъбна до 18:12.  Белите продължиха да доминират и затвориха гейма след ас на Иван Димитров за убедителното 25:15.

Дупничани взеха инициативата в четвъртата част и от самото начало поведоха в резултата.  Въпреки че Славия успя на два-три пъти да изравни, Марек достигна до победата в гейма за 25:23 и прати мача в тайбрек.  Високото напрежение си каза думата и на трибуните в столичната зала Васил Симов и дори се наложи полицаи да разтървават фенове на двата отбора.

Петият гейм започна точка за точка до 3:2 за Марек.  В този момент Славия реши мача като постигна седем поредни точки при начални удари на Иван Димитров за 9:3.  Марек се опита да щурмува, но Белите бяха на гребена на вълната и спечелиха тайбрека с 15:10.

Опитният посрещач на Славия Иван Димитров стана топреализатор на мача с 25 точки, 4 от които директно от сервис.  За Марек диагоналът Минчо Минчев отбеляза 20.