2. Волейбол
  3. Славия победи Спартак Интерком Груп с 3:0 гейма

Славия победи Спартак Интерком Груп с 3:0 гейма

В мач без особени достойнства отборът на Славия спечели с 3:0 гейма (25:16, 25:17, 25:18) срещу Спартак Интерком Груп. Срещата започна точка за точка, като на първото техническо прекъсване резултатът беше 8:6 за Славия.

В мач без особени достойнства отборът на Славия спечели с 3:0 гейма (25:16, 25:17, 25:18) срещу Спартак Интерком Груп.
Срещата започна точка за точка, като на първото техническо прекъсване резултатът беше 8:6 за Славия. Поредица от непредизвикани лични грешки от страна на варненки доведе до разлика 16:11 при второто техническо прекъсване. От този момент до края на първия гейм столичанки нямаха проблем и затвориха гейма с 25:16.

Вторият гейм започна ударно за варненки и на първото техническо прекъсване те водеха с 8:5. Опитните състезателки на Славия не допуснаха изненада и затвориха гейма с 25:17. Преди второто техническо прекъсване в този гейм треньорката на варненки замени почти целия основен състав с момичетата от отбора девойки старша възраст. Така за варненки официален дебют при жените направиха Антония Вълков на поста разпределител и Марина Стоянов, като посрещач.

Третият гейм момичетата на Кремена Трифонова започнаха в състава, с който завършиха втория.На полето останаха само Бояна Андреева, Рада Праматарова и Гергана Петрова от основния състав.Методично варненки наложиха своя стил на игра и доведоха резултата до 14:9. До изненада обаче не се стигна и Славия затвори гейма с 25:18.

“Недоволна съм не толкова от загубата, колкото от начина по който играхме. Факт е, че ни липсва опитен състезател, но е крайно време и момичетата да поемат своите отговорности. Трябва да престанем да ги оправдаваме, че са млади и им липсва опит. В този мач ни попречи липсата на отношение към играта. Момичетата знаят за какво говоря и се надявам да си вземат поука. Не можем да победим с този състав Славия - просто те имат състезателки с голям стаж, играли са в чужбина и знаят какво да направят в тежки ситуации. Реалното място на отбора в този формат в края на шампионата е шесто място, както и миналата година. Сигурна съм, че ще изпълним задачата поставена от ръководството на клуба”, заяви треньорката на варненки КременаТрифонова.