2. Волейбол
  3. Славия разгроми Локомотив с 3:0, Левски излезе трети след успех в Плевен

Славия разгроми Локомотив с 3:0, Левски излезе трети след успех в Плевен

Славия (София) победи с убедителното 3:0 (26:24, 25:15, 25:12) Локомотив (София) в собствената си зала Панайот Пондалов за Държавното първенство за жени.

Белите играха много мобилизирано, с настроение и огромно желание за победа. Те поеха инициативата още в началото на срещата и постепенно трупаха аванс, който достигна 6 точки при второто техническо прекъсване. Последва отпускане, което за малко да им отнеме радостта от спечелването на този гейм. След лични грешки на Белите, Локомотив постепенно стопи пасива си, като дори излезе с точка преднина при 21:22. Треньорът Стефан Демерджиев взе прекъсване, след което неговите възпитанички отново си върнаха предимството при 24:23 и след серия от разменени отигравания Славия затвори тази част с 26:24.

След този гейм на терена имаше само един отбор, този на Славия. Объркването в редиците на Червеночерните беше пълно. Не помогнаха и смените, които предприе техният треньор Страхил Балов. Славия трупаше точка след точка, увеличавайки своя аванс. Второто техническо прекъсване дойде при резултат 16:8, а до края разликата се увеличи до 10 точки, при колкото завърши и този гейм - 25:15.

Третият гейм беше най-категоричен. Подкрепяни от своята малобройна, но вярна публика, домакините взеха преднина още от самото начало, която увеличаваха постепенно, за да спечелят гейма с разгромното 25:12, а така и мача с 3:0.

След срещата Белите волейболистки поздравиха своята агитка, която не спря да ги подкрепя през цялата среща, надпявайки агитката на гостите, и си обещаха занапред да продължават да ги радват с красива и победна игра.

В друг сблъсък от Държавното първенство, срещата между отборите на Спартак 96 (Плевен) и Левски Сиконко (София) завърши при резултат 0:3 гейма за гостите. Изключително студеното време оказа влияние върху качеството на играта и на двата отбора, но отборът на Левски Сиконко беше по-мобилизиран и мотивиран и спечели победата. С най-добра игра от гостите се отличиха капитанката М. Тренева и Е. Димитрова, а за домакините - Й. Нинова, М. Антова и В. Тодорова.