2. Волейбол
  3. Славия с първа победа в Суперлигата - 3:1 над Монтана

Славия с първа победа в Суперлигата - 3:1 над Монтана

Волейболистите на Славия записаха първа победа в Суперлигата, след като надиграха Монтана с 3:1 (20:25, 25:18, 25:23, 25:20)

Волейболистите на Славия записаха първа победа в Суперлигата, след като надиграха Монтана с 3:1 (20:25, 25:18, 25:23, 25:20) в дербито на последните в последния си мач от първата фаза на турнира за Купа "Атаро Клима", игран в тяхната зала "Панайот Пондалов", съобщи официалният интернет сайт на БФВолейбол volleyball.bg.

Първият гейм тръгна много равностойно, но след 9:9 възпитаниците на Петър Узунов направиха 6 безответни точки, което на практика предреши изхода от гейма в тяхна полза. Оттук нататък домакините повече не изпуснаха инициативата. Във втората част те имаха 2 точки аванс при първото техническо прекъсване, 3 при второто и цели 7 в края.

В третия гейм момчетата на Стефан Демерджиев водеха още по-убедително до втората задължителна почивка, когато преднината им беше 6 точки. Последва възход в играта на Монтана и те успяха да възстановят равенството при 19:19. В края на частта обаче силите им не стигнаха и Славия спечели с 25:23. Белите поведоха с 5:0 в четвъртия гейм и този път не допуснаха да бъдат настигнати.

При такава разлика те успяха и да затворят частта, а с това да се поздравят и с първата си победа след седем поредни загуби от началото на сезона.