2. Волейбол
  3. СЛЕД НЕВЕРОЯТНА ДРАМА: Марица пречупи Уралочка, но отпадна от Шампионската лига (ВИДЕО)

Момичетата на Иван Петков се нуждаеха от тайбрек, за да вземат скалпа на руския гранд

Марица записа трета победа в Шампионската лига. Пловдивчанки спечелиха с 3:2 (25:19, 21:25, 25:17, 22:25, 20:18) домакинството си на руския гранд Уралочка след невероятна драма, продължила 2 часа и 25 минути. Българките обаче не успяха приключват участието си в надпреварата. Дори да бяха победили с 3:0 или 3:1 гейма, момичетатана Иван Петков отново нямаше да се класират за четвъртфиналите, показва бърза справка.

В другия мач от Група Е Динамо М разгроми френския Кан с 3:0. Така московчанки завършиха на първо място.

Марица записа най-доброто си участие в турнира досега, приключвайки на второ място в групата с актив от 9 точки (3 победи и 3 загуби), колкото има и третият Кан. На последното четвърто място остана Уралочка с 6 т.

След отлично начало и успех с 25:19 в първия гейм, във втория българките дръпнаха с 12:6 точки, но допуснаха обрат. Марица доминираше в третата част, поведе с 18:11 и този път не позволи на рускините да ги настигнат.

Силно начало и преднина от 8:2 точки дадоха надежди за победа в четири гейма, но постепенно Уралочка съкрати пасива, изравни, а след 22:22 направи три поредни точки, за да прати мача в тайбрек. В него Марица контролираше играта и затвори мача с 20:18.

Александра Миланова се отличи с 19 точки за успеха, а с по 17 точки допринесоха Кремена Каменова и Емилия Димитрова.

За рускините с 27 точки се отличи Ксения Пардубец.