2. Волейбол
  3. Следващото поколение волейболисти е на полуфинал на световно!

Следващото поколение волейболисти е на полуфинал на световно!

Националите до 23 години победиха Аржентина с 3:1 гейма (21:16, 16:21, 21:14, 21:15) и ще играя на полуфинал на Световното първенство. Така момчетата на Драган Иванов потвърдиха казаното, че ще играят за медал, а всички ние стискаме палци да бъде и от благороден метал.

Още в началото на мача пролича, че и двата отбора ще се борят за победа на всяка цена. Никой не допускаше големи разлики, докато българите не успяха да се откъснат напред в резултата при 15:12 и последвалата нова точка за 16:12. Тази разлика им помогна да затворят
гейма в своя полза.

Втората част започна по-добре за аржентинците, които поведоха с 6:2, а след това увеличиха тази разлика, като на техническото прекъсване бе цели 8 точки – 12:4. В края на гейма Лъвовете сякаш се завърнаха на полето, направиха няколко добри атаки, но не успяха да обърнат
резултата и южноамериканците изравниха.

В третия гейм аржентинците отново поведоха (2:0), но този път за кратко. Лъвовете показаха характер и бързо натрупаха преднина 7:4, 10:5. Противникът даде всичко от себе си на стопи разликата, но българската блокада бе непробиваема. С много по-добра игра от съперника нашите отново излязоха напред в резултата.

Четвъртия гейм бе решаващ, двата отбора се „захапаха”, разменяйки си последователни точки, докато българите успяха да реализират брейкпойнт и поведоха с 3 точки (10:7). Аржентинците отново се доближиха за една точка разлика, но Пламен Драгиев влезе за сервис и затруднявайки максимално посрещането помогна на отбора си отново да натрупа преднина 12:8, която нашите удържаха до самия край.

След изиграването на мача Бразилия – Египет ще стане ясно и крайното класиране в нашата група, след което Лъвовете ще разберат и съперника ни за полуфинала. По регламент първите два отбора в групите играят на кръст помежду си. Двете възможности за българския тим са Русия и Сърбия.