Словения шокира Италия (+СНИМКИ)

Българите и французите погледаха малко първия полуфинал

Отборите на Франция и България вече са в зала „Арена Армеец” в очакване на втория полуфинал, предаде репортер на Novsport.com.

Големият сблъсък за нашите момчета започва в 20:45 ч.

Българите и французите наблюдаваха мача между Словения и Италия, който определи първия финалист.

Словения победи с 3-1 (25:13, 23:25, 25:20, 25:20) и сензационно се класира за финала в неделя от 20:45 ч. В историята си досега словенският национален отбор не се бе класирал по-високо от 9-ото място на шампионат на Стария континент.

Най-резултатен за победителите пред близо пет хиляди зрители в "Арена Армеец" беше Тине Урнаут с 22 точки. Неговият съотборник Митя Гаспарини добави още 18 точки. За "адзурите" Иван Зайцев и Османи Хуанторена имат по 15 точки.

Воденият от италианската легенда Андреа Джани отбор на Словения се класира за първи път в историята си в мача за титлата на европейски шампионат. По-късно днес е вторият полуфинал между България и победителя в Световната лига през 2015 година Франция.

В четвъртия, заключителен гейм на първия полуфинал българите и французите се прибраха.