2. Волейбол
  3. СНИМКИ: Монтана се добра до финалния турнир за Купата на България

СНИМКИ: Монтана се добра до финалния турнир за Купата на България

В зала "Огоста" домакините надвиха Габрово след тайбрек

Отборът на Монтана се класира за финалния турнир за Купата на България по волейбол-мъже след домакински успех с 3:2 (25:23, 21:25, 26:24, 16:25, 15:13) над Габрово. По този начин монтанчани взеха реванш за загубата със съшия резултат, но в двубоя от първенството, игран в края на миналата година отново в зала „Огоста”.

„Жребият не бе справедлив за нас, защото се срещаха вторият и третият в класирането”, заяви след края на мача треньорът на гостите Любомир Герасимов. В петък пък двата отбора излизат отново един срещу друг, но в среща от 16-ия кръг на Суперлигата, която е в спортната зала в града на хумора и шегата.

Пред пълни трибуни в зала „Огоста” тази вечер отборите на Монтана и Габрово изнесоха доста емоционален мач, напрежението обаче се отрази на качеството на играта. Първият гейм тръгна завързано, с непрекъсната смяна на водачеството, но в края домакините показаха по-здрава психика и го затвориха с 25:23. Втората част гостите доминираха и логично се поздравиха с успех. В средата на третия гейм Монтана направи силна серия и дръпна с 4 точки-19:15 и въпреки някой грешки не допусна обрат. Четвъртият волейболистите на Габрово отново коригираха играта си и го спечелиха категорично с 25:16.

В тайбрека монтанчани бяха по-концентрирани в решителните моменти, за да ликуват накрая.

217-сантиметровият център Цанко Цанков бе най-резултатен за победителите с 21 точки. В най-силния си мач за Монтана от началото на сезона Димитър Маринков се отличи с 16 т., по 12 точки добавиха Валентин Димов и младежкият национал Венцислав Рагин. Капитанът на Габрово Костадин Стойков пък стана топ-реализатор на срещата с 22 т. С две по-малко мача завърши Станислав Петков.

Монтгана – Габрово 3:2 (25:23, 21:25, 26:24, 16:25, 15:13)

Монтана: Валентин Димов 12, Венцислав Рагин 12, Георги Михов 8, Любомир Агонцев, Димитър Маринков 16, Цанко Цанков 21, Георги Георгиев-либеро (Бранимир Баев 6, Явор Генов 3, Владимир Лобутов 2, Петър Кирчев 1, Иван Крачев). Треньор: Северин Димитров.

Габрово: Станислав Петков 20, Иван Власев 7, Костадин Гаджанов 10, Красимир Стефанов 13, Добромир Димитров 3, Илиян Георгиев 1, Добромир Иванов-либеро (Костадин Стийков 22, Николай Найденов). Треньор: Любомир Герасимов.