2. Волейбол
  3. СНИМКИ: Plovdiv Volley спечели титлата във Volley Mania

СНИМКИ: Plovdiv Volley спечели титлата във Volley Mania

Пловдивчани спечелиха с 3:1 (21:25, 25:21, 25:23, 27:25) срещу съгражданите си от Los Invalidos

Plovdiv Volley е новият шампион в Любителската волейболна лига Volley Mania. Пловдивчани спечелиха с 3:1 (21:25, 25:21, 25:23, 27:25) срещу съгражданите си от Los Invalidos в много оспорван финал пред пълната зала „Панайот Пондалов”.

Plovdiv Volley продължи традицията във всеки един от седемте сезона дотук в лигата да има различен шампион. Los Invalidos спечели Купата на Volley Mania по-рано през сезона.

Plovdiv Volley поведе в началото на срещата, но Los Invalidos бързо влезе в ритъм. По-опитният отбор разчиташе основно на бившия национал Петьо Драгиев и на диагонала Николай Николов в нападение. Двамата показаха добра успеваемост в атака и помогнаха на състава си да поведе. Los Invalidos взеха ключовите разигравания и спечелиха гейма с 25:21.

Във втория Plovdiv Volley имаше осезаемо превъзходство от началото. Димитър Мануков и съотборниците му излязоха напред и стигнаха до 24:17. След кратко отпускане Plovdiv Volley взе решаващата 25-а точка и изравни.

Третата част беше най-оспорвана. Двата отбора вървяха плътно един до друг в резултата. Никола Гегов и Васил Икономов направиха няколко много технични точкови отигравания. Стигна се до 23:23, след което Los Invalidos пропусна да поведе, като топката отиде в аут. След протестите на състезателите съставът поиска прекъсване. В следващото разиграване Plovdiv Volley успя да стигне до точка и направи обрат за 2:1.

Los Invalidos показа хъс в четвъртия гейм. Драгиев и съотборниците му подобриха играта си, като се постараха да се възползват от грешките на съперника. Носителят на Купата на Volley Mania поведе още в началото и постепенно стигна до 18:12. Plovdiv Volley върна три точки, а след технична атака на Икономов намали до 16:19. Символичните гости в срещата продължиха устрема си и с блокада, а след това и с ас на капитана Александър Цолов се доближиха само на точка при 18:19. Дойде ред на няколко нервни разигравания с претенции към съдията и от двата състава, а резултатът стана 23:23. При 25:24 за Los Invalidos атака на Икономов отиде в аут, но съдията свири за Plovdiv Volley. Последва бурна реакция на Драгиев и съотборниците му, но след две-три минути мачът продължи, за да се стигне до нови две точки за Plovdiv Volley.

В мача за третото място Addicted.bg се наложи с 3:0 (25:18, 25:19, 25:18) над шампиона от 2010 г. Раковски.