2. Волейбол
  3. Солис детронира „българския“ Рабита от световния клубен връх

Солис детронира „българския“ Рабита от световния клубен връх

Бразилският Солис е новият световен клубен шампион по волейбол при жените, след като детронира Рабита Баку. Бразилският тим се наложи убедително, с 3-0 гейма (25-16, 25-14, 25-17), над отбора, воден от българския национален селекционер Марчело Абонданца, и с Добриана Рабаджиева в състава си. Рабаджиева завърши с четири точки във финала.

Двубоят в Доха премина с категоричното превъзходство на Солис, а това е първа световна корона за бразилките, които през миналите две години финишираха на второ и трето място.

Олимпийските шампионки Шейла Кастро, Тайса Менезеш и Жаклин Кастро поведоха Солис, като вкараха съответно 15, 14 и 12 точки за успеха.

Солис регистрира по-добра успеваемост от сервис, и направи по-малко грешки от Рабита, за да стигне до крайния успех.

Финалът продължи час и 13 минути, и бе наблюдаван от около 2000 зрители.

Третото място зае Фенербахче, след 3-0 гейма срещу пуерториканския Ланчерас де Катано.