2. Волейбол
  3. Спартак губи от Левски Сиконко, Бояна Андреева напуска разплакана игралното поле

Волейболистките на варненския Спартак загубиха гостуването си на Левски-Сиконко с 3:0 в мач от 15-ия кръг на първенството на България. Момичетата на Кремена Трифонова започнаха отлично първата част, като на първото техническо прекъсване водеха с 2 точки - 8:6. Въпреки добрата игра на варненки опитът на столичанки си каза думата и те успяха да обърнат за 16:13. До края на гейма двата тима играха точка за точка, като по-концентрирани се оказаха “сините”, които спечелиха с 25:22. Във втората част варненки не бяха на себе си.

Домакинките играха отлично през този гейм и за изключително кратко време го спечелиха с 25:12. В третата част Спартак се опита да обърне мача, но добрата игра в защита на столичанки не позволи това и те спечелиха с 25:17.

Интересно е, че една от лидерките на Спартак Бояна Андреева напусна разплакана игралното поле през първия гейм. “Бояна се уплаши, разплака се и напусна. Измисли си медицински проблем - болка в крака, но за мен тази нейна постъпка е обидна за отбора. Много разчитаме на нея, а досега е направила само един мач”, заяви треньорката Кремена Трифонова. Тя е разочарована също от разпределителката Златина Щарбанова и Весела Запрянова. “Двете бяха безобразни. След излизането на Андреева пък на практика играхме без диагонал. Смени я 15-годишната Пламена Мирчева, която се представи добре. В третия гейм играхме само с девойките старша възраст и те изнесоха най-силната ни част”, допълни Трифонова.