2. Волейбол
  3. Спартак Интерком Груп спечели дербито на опашкарите

Спартак Интерком Груп спечели дербито на опашкарите

В отложения за днес последен мач от шестия кръг на Държавното първенство по волейбол за жени, последният в класирането победи предпоследния в три гейма и го измести от седмото място в таблицата, съобщава "bulgarianvolley.com".

В столичната зала Локомотив отборът на Спартак Интерком Груп (Варна) не само спечели първите си геймове за този сезон, но и първата си победа. Варненки се наложиха като гости над Академик (София) с 3:0 (25:23, 25:21, 28:26).

Въпреки тригеймовия краен резултат, срещата бе оспорвана. Във втория и третия гейм Студентките имаха по 5-6 точки аванс, който не успяваха да удържат. В третия гейм те дори стигнаха на два пъти до геймбол, но в крайна сметка гостенките се поздравиха с първия си успех.