3. СРАМЪТ ПРОДЪЛЖАВА! И Китай прегази "лъвовете" на Пранди (СНИМКИ)

СРАМЪТ ПРОДЪЛЖАВА! И Китай прегази "лъвовете" на Пранди (СНИМКИ)

Волейболистите ни с нова загуба в Лигата на нациите

България се спуска все по-стръмно по нанадолнището във волейболната Лига на нациите.

Националите успяха да нарушат успешна традиция, датираща от 1962 година, а именно да не губят мач срещу Китай. Във втория уикенд на турнира, в който нашите играят в Нингбо, момчетата на Силвано Пранди се оказаха безсилни срещу борбения тим на домакините и безславно паднаха с 0:3 (24:26, 20:25, 17:25).

Волейболистите ни бяха равностойни на съперниците си само в първия гейм, когато резултатът вървеше точка за точка до самия край. Тогава обаче китайците се пребориха и на два пъти стигнаха до точка за спечелването му. Те се възползваха успешно от втория си шанс и поведоха в резултата.

Втората част също тръгна равностойно, но Китай бързо взеха инициативата и на първото техническо прекъсване вече водеха с 8:6. Постепенно те увеличиха преднината си на 10:6, а втората почивка дойде при резултат 16:12. До края на гейма домакините не позволиха на съперника да ги приближи и в крайна сметка се поздравиха с успеха и във него, повеждайки с 2:0.

Третият гейм не предложи нищо по-различно от предходния. Първата почивка бе при резултат 8:4 за китайците, а след това те увеличиха разликата на 16:11 и 18:11 и дори 22:13. В последните минути националите съвсем загубиха желание за игра и довършиха гейма, като добавиха само още 4 точки към актива си.

Статистиката е още по-отчайваща, като най-резултатен за отбора на Силвано Пранди е Светослав Гоцев с едва 9 точки. Тодор Скримов добави 8 т., а Николай Учиков – 7.

За Китай с най-много точки завърши Джианг Чуан с 16, а с по 11 се отчетоха Жанг Жея и Лиу Либин.