2. Волейбол
  3. СТРАХОТНО! България обърна Франция с 3:2 (СНИМКИ)

СТРАХОТНО! България обърна Франция с 3:2 (СНИМКИ)

Волейболните национали сложиха драматично край на загубите, след като отстъпваха с 0:2 гейма

Волейболните национали сътвориха една от най-големите изненади в Лигата на нациите този сезон.

Българите обърнаха лидера в класирането Франция, нанасяйки му първо поражение в турнира след 3:2 (18:25, 23:25, 25:21, 25:23, 15:11).

Момчетата на Силвано Пранди въобще не започнаха добре мача, от което се възползваха французите и поведоха с 2:0 гейма.

Постепенно лъвовете заиграха на доста по-високо ниво и успяха да запишат първа победа след 4 поредни загуби. Националите изненадаха неприятно натрупалите доста самочувствие французи, завършвайки по най-добрия начин двубоите си от втората седмица в Нингбо (Китай).

След като паднаха от домакините и Полша, днес волейболистите ни показаха борбеност и отборен дух и не позволиха да бъдат смачкани. Момчетата на Пранди трудно влязоха в мача, като почти не оказваха съпротива на съперниците си в първия гейм и го загубиха след 18:25.

Във втората част те като чели се събудиха и дори успяха да поведат в резултата при 13:12 и 14:13, но след това отново изпуснаха инициативата, като позволиха на французите да си върнат водачеството и да затворят и този гейм в своя полза.

Петлите изглежда вече се виждаха победители и това може би им изигра лоша шега. България се вдигна на щурм и заигра на живот и смърт. Нашите държаха инициативата в целия гейм като на моменти водеха с 5 точки разлика при 9:4 и 16:11. Леко отпускане в нашите редици и силни минути за съперниците позволиха резултатът да бъде изравнен за 20:20. Националите ни обаче не се отказаха да търсят успеха и отново поведоха при 22:20. До края на тази част лъвовете дадоха само 1 т. на стъписаните си съперници и я спечелиха с 25:21.

Четвъртия гейм предложи много обрати в резултата, като и двата отбора се бориха за успех в него. Отначалото резултатът вървеше точка за точка, като французите дръпнаха леко за 15:17. Натискът на националите ни обаче доведе резултата до 23:21 и в крайна сметка те спечелиха с 25:23, за да изравнят резултата в мача – 2:2 гейма.

Това като чели окрили българите още повече и те не дадоха никакви шансове на съперниците си в решителния пети гейм. Нашите поведоха с 6:4 и 8:5, като не допуснаха петлите да се приближат на повече от 2 точки до 13:11. В последните минути на игрището като чели имаше само един отбор и това беше България. Нашите не дадоха нито точка повече на французите и спечелиха гейма след 15:11, а с това и мача – с 3:2.

Най-резултатен за тима ни бе Розалин Пенчев, който се отчете с 18 т. По 12 т. добавиха Светослав Гоцев и Николай Пенчев, а 11 записа Красимир Георгиев.

За Франция с най-много точки завърши Джийн Патри – 13 т., а Кевин Тили добави още 11.