2. Волейбол
  3. Страши Филипова топреализаторка в български сблъсък за Купата на Русия

Страши Филипова топреализаторка в български сблъсък за Купата на Русия

Във втория ден от четвъртфиналните турнири за Купата на Русия за жени отборът на Страшимира Филипова победи този на Диана Ненова и се открои като фаворит за спечелване на Група В и класиране за финалната четворка.

Уралочка-НТМК (Свердловск) победи в Белгород домакините от Университет-Технолог с 3:1 (25:22, 21:25, 25:18, 25:19), а националната централна блокриовачка на България стана топреализаторка на мача. Тя записа невероятните 9 успешни блокади, към които добави 1 ас и 11 атаки за общо 21 точки в срещата. От другата страна на мрежата разпределителката Ненова записа 3 точки (2 атаки, 1 блокада).

В Група Г в Омск отборът на Илияна Петкова Самородок (Хабаровск) загуби с 1:3 (25:22, 23:25, 21:25, 23:25) от домакините Омичка и чувствително намали шансовете се за класиране сред полуфиналистите.

Последните решаващи мачове в двете групи са днес.