2. Волейбол
  3. Супер Бобо отново номер едно за победата на Патра над АС Кан

Супер Бобо отново номер едно за победата на Патра над АС Кан

При перфектен аванс от 3:0 от първия мач навън, снощи ЕА Патрон (Патра, Гърция) трябваше да спечели само гейм у дома срещу АС Кан (Франция), за да се класира за осминафиналите на третия по сила евротурнир за Купата на претендентите при мъжете. Въпреки че изненадващо загубиха първия гейм, Боян Йорданов, Андрей Жеков и компания успяха да спечелят следващите три и да се поздравят с нова победа - 3:1 (18:25, 27:25, 25:23, 25:23).

Българският диагонал Йорданов отново стана топреализатор на срещата с 12 точки, а плеймейкърът Жеков се отчете с 4.

В следващата фаза на състезанието през януари Патрон среща унгарския Комета (Капошвар), като гърците са домакини в първия мач. В същото време КАИ Волейбол (Теруел, Испания) с Петър Атанасов ще се изправи срещу Галатасарай (Истанбул, Турция), а ТЛМ (Туркоан, Франция) с Божидар Славев има малко по-леката задача да отстрани Салонит Анхово (Канал, Словения).