2. Волейбол
  3. Суперлигата се завърза - Арда би шампиона Левски Сиконко

Суперлигата се завърза - Арда би шампиона Левски Сиконко

Първенството в българската мъжка Суперлига отново показа, че този сезон то ще бъде много завързано и съвсем непредсказуемо. В последния мач от третия кръг днес отборът на Арда (Кърджали), в чиито планове за предния сезон дори не влизаше участие в елитния ешелон на страната, победи днес настоящия шампион Левски Сиконко (София), при това като гост в собствената му зала Сиконко в столицата. Кърджалийци надделяха над Сините с 3:1 (25:20, 25:21, 22:25, 25:23) и за пореден път се доказаха като най-непредвидимия тим в Суперлигата.

Шампионите изпуснаха възможността да оглавят класирането след като настоящият водач Пирин Балканстрой (Разлог) също загуби вчера като домакин. Левски все пак се задържа на втората позиция с равен брой точки с третия ЦСКА (София), но с по-добро геймово съотношение. Всъщност първите пет отбора в класирането имат актив от по две победи и по една загуба, а единствено по-ниското точково съотношение отрежда на Арда петото място във временното класиране след четвъртия Марек Юнион-Ивкони (Дупница).