2. Волейбол
  3. Светците преодоляха носителя на Купата на Volley Mania и са на полуфинал

Светците преодоляха носителя на Купата на Volley Mania и са на полуфинал

Отборът на Светците се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Любителската волейболна лига Volley Mania. Съставът от Берковица се наложи с 3:2 (20:25, 25:22, 26:24, 25:27, 15:12) срещу настоящия носител на отличието ВК Евроколеж

Отборът на Светците се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Любителската волейболна лига Volley Mania. Съставът от Берковица се наложи с 3:2 (20:25, 25:22, 26:24, 25:27, 15:12) срещу настоящия носител на отличието ВК Евроколеж.

Пловдивачни спечелиха уверено първия гейм от срещата в зала "Васил Симов". След това мачът стана много оспорван, като символичните домакини направиха обрат.

Евроколеж измъкна четвъртия гейм, за да стигне до тайбрек. В него обаче Светците проявиха характер и след повече от два часа триумфираха.

Те очакват да разберат съперника си за полуфинала. Това ще е Раковски или победителят от мача между миналогодишния финалист Металиченца и Addicted.bg.

Другият сигурен полуфиналист е шампионът от първенството Plovidv Volley. Евроколеж се премести в потока на загубилите и все още има възможност да защити спечеленото отличие.