2. Волейбол
  3. Терзиев и Денков спечелиха Errea Cup в Божурище (снимки)

Терзиев и Денков спечелиха Errea Cup в Божурище (снимки)

Двамата продължиха силната си серия и спечелиха трети пореден турнир по плажен волейбол от любителската верига Beach Volley Mania 2012

Валентин Терзиев и Радостин Денков продължиха силната си серия и спечелиха трети пореден турнир по плажен волейбол от любителската верига Beach Volley Mania 2012. Двамата триумфираха с титлата за Errea Cup в Божурище.

Във финала те се наложиха с 2:1 (12:21, 21:14, 15:9) срещу Силвестър Иванов и Бранимир Грозданов. Младите състезатели взеха убедително първия гейм, но след това по-опитните Терзиев и Денков постигнаха обрат.

Бронзовите медали заслужи новосформираната двойка Мартин Иванов - Александър Кордев. Те трябваше да срещнат близнаците Михаил и Николай Атанасови в мач за третото място, но последните се отказаха заради контузия. Победителите взеха премия от 220 лева от Volley Mania, а най-добрите двойки получиха награди от Errea, Fisherman's Friend и Корект.

"Щастливи сме, че турнирът събра 24 отбора. Още по-хубаво е, че видяхме нови двойки от млади волейболисти, които показаха високо ниво и стигнаха напред", казаха от любителската лига Volley Mania.

В Errea Cup с покана се включиха кметът на Божурище Аспарух Аспарухов и партньорът му Симеон Александров, който играе в Левски. Двамата се представиха силно, като записаха две победи и две загуби.