2. Волейбол
  3. Терзиев и Денков спечелиха втори турнир от Beach Volley Mania 2012

Терзиев и Денков спечелиха втори турнир от Beach Volley Mania 2012

Двамата триумфираха за Купата на АЕЦ Козлодуй в крайдунавския град

Валентин Терзиев и Радостин Денков спечелиха втората си титла в турнирите по плажен волейбол от веригата Beach Volley Mania 2012. Двамата триумфираха за Купата на АЕЦ Козлодуй в крайдунавския град.

Те победиха с 2:0 (21:18, 21:17) Велислав Филипов и Стефан Григоров във финала. Двата отбора се срещната в мача за титлата за втори път след турнира в Божурище, с който сезонът беше открит.

Терзиев и Денков затвърдиха отличните впечатления и с добрата си игра заслужено спечелиха. Така те остават убедително начело в генералното класиране, следвани от Филипов и Григоров.

Георги Рандев и Борис Стоилов спечелиха бронзовите медали. Двамата се наложиха с 2:0 (251:17, 21:7) срещу представилите се отлично местни любимци Стоян Петров и Младен Младенов.

Двойката от Козлодуй изигра няколко много силни и оспорвани мача в двата дни на надпреварата и накрая умората оказа влияние. Най-добрите двойки получиха награди от домакините, както и от партньорите на Volley Mania - Errea, Fisherman's Friends и Корект.

"Благодарение на домакините от АЕЦ Козлодуй за трета година се получи прекрасен турнир с много добри условия за всички. Очевидно е, че нивото в любителските турнири се вдига и това е радващо", казаха от Volley Mania.

Третият турнир от Beach Volley Mania 2012 ще е за Купата на Errea в Божурище на 30 юни и 1 юли. Записването вече тече на сайта на лигата beach.volleymania.com.