2. Волейбол
  3. Тежък жребий за волейболния ЦСКА в Шампионската лига

Тежък жребий за волейболния ЦСКА в Шампионската лига

„Армейците” ще спорят в група "В" на надпреварата заедно с шампиона на Русия и победител в турнира през 2008 година – Зенит (Казан), вицешампионът и носител на Купата на Франция – Тур и испанският Уникаха (Алмерия), който спечели купата на страната и достигна до "Файнъл Фор" на Купата на CEV.

Носителят на Купата на България за мъже ЦСКА изтегли много тежък жребий във второто си участие в най-престижния волейболен турнир - Шампионската лига "Индезит".

Церемонията организирана от Европейската волейболна конфедерация (CEV) се състоя във Виена, а „червените” бяха представяни от члена на Управителния съвет Анатоли Денков.

Безспорно най-голямото име сред тимовете е това на Зенит (Казан). В тима се подвизават олимпийските шампиони със САЩ Лой Бол и Клейтън Стенли. Във френския Тур преди няколко години пък се подвизаваше българинът Владимир Николов, с който тимът спечели Лигата през 2006-а.

Първите срещи от груповата фаза са на 1-и декември като първия мач на възпитаниците на Александър Попов е гостуване на Зенит. Както стана ясно вчера, "червените" ще приемат Тур, Уникаха и Зенит в Арена "Самоков". Според регламента, за втората фаза се класират първите два отбора от всяка група.

Групите на Шампионската лига по волейбол "Индезит"