2. Волейбол
  3. Томис се класира за полуфиналите на турнира за купата на CEV

Томис се класира за полуфиналите на турнира за купата на CEV

Отборът на Фридрихсхафен с трима българи в състава си отпадна

Воденият от българския специалист Мартин Стоев тим на Томис Констанца се класира за полуфиналите на европейския волейболен турнир за купата на CEV.

Румънският отбор с разпределителя Андрей Жеков и либерото Владислав Иванов в състава си победи турския Мили Пианго с 3:0 (25:23, 25:21, 25:17) и след успеха в четири гейма в първия мач в Анкара продължава напред.

Жеков завърши срещата с 8 точки, а най-резултатен за успеха беше Дмитрий Бахов със 17. Никола Гьоргиев беше най-добър за турците с 20 точки.

Отборът на Фридрихсхафен с трима българи в състава си отпадна на четвъртфиналите в турнира. Германците загубиха реванша срещу полския Скра Белхатов с 1:3 (26:24, 24:26, 17:25, 23:25) като гости и след поражението в пет гейма през миналата седмица в първата среща напуснаха надпреварата.

Българинът с италиански паспорт Венцеслав Симеонов беше най-резултатен за гостите със 17 точки, Виктор Йосифов добави 11 точки, а Валентин Братоев завърши с 10 точки.

Друг българин Светослав Гоцев пропусна срещата зароби контузия на хълбока. Факундо Конте беше най-резултатен в мача с 21 точки за успеха на поляците.

"СуперОктомври" удвоява даренията в "Стани съмишленик" на "Левски"

Дарителската програма за сезон 2024/2025 започна с премиерата на филма "История на бъдещето"