2. Волейбол
  3. Тренто без проблеми на финала, печели серията срещу Кунео с 3:0

Тренто без проблеми на финала, печели серията срещу Кунео с 3:0

Итас Диатек Тренто е първият финалист във волейболното първенство на Италия. „Най-българският” отбор в чужбина стигна категорично до крайната фаза на най-силното клубно първенство след победа с 3:0 мача в серията срещу друг, не по-малко „български” отбор – този на Бре Банка Ланути Кунео, на националния селекционер Силвано Пранди, в който играе и диагоналът Владимир Николов.

Тренто постигна победа и в третата среща и така затвори серията на нула. Двубоят игран в „Пала Тренто” завърши при резултат 3:1 гейма
(20:25, 25:21, 25:12, 25:20). Матей Казийски и компания започнаха мача със загуба на първия гейм с 20:25, но в следващите три не дадоха шанс на съперника си и спечелиха двубоя след 25:21, 25:12 и 25:20.

Матей Казийски бе обявен за MVP на мача след реализира 5 точки от начален удар и завърши мача с 60% ефективност в атака. Волейболист номер едно на Европа реализира общо 18 точки в мача, с колкото завърши и състезателят на Кунео Франческо Бирибанти. Бразилецът Леандро Висото Невеш добави 15 за победата на домакините.

Изненадващо в мача се включи и полякът Михаил Винярски, а най-емоционална за над 4000-те зрители, събрали се в „Пала Тренто” бе третата част, която всеобщите любимци в италианското градче  спечелиха с 25:12. В този гейм играта бе равностойна до 5:5, след което дойде моментът Матей Казийски да покаже на противника си какво може когато застане на линията за изпълнение на начален удар. Матей доведе резултата 8:5. След това вече момчетата на Радо Стойчев нямаха никакви проблеми и разнищиха съперника си с 25:12.

Шампионите ще защитават титлата си срещу победителя от двубоя между Копра Пиаченца и Мачерата. Там резултатът за момента е 2:1 победи за Мачерата.