2. Волейбол
  3. Тренто на една победа от финала в Италия

Тренто на една победа от финала в Италия

След като победиха в първата среща, играна в „Пала Тренто” с 3:2 гейма, днес Матей Казийски и неговите съотборници сториха същото и във втората среща от полуфиналния плейоф срещу другия „български” отбор в Италия – тима на Владо Николов и селекционера Силвано Пранди – Бре Банка Ланути Кунео.

След като победиха в първата среща, играна в „Пала Тренто” с 3:2 гейма, днес Матей Казийски и неговите съотборници сториха същото и във втората среща от полуфиналния плейоф срещу другия „български” отбор в Италия – тима на Владо Николов и селекционера Силвано Пранди – Бре Банка Ланути Кунео.

Момчетата на Радо Стойчев отново се справиха със съперника си с 3:2 (25:23, 25:20, 13:25, 17:25, 15:8) гейма, но този път като гости в "Паласпорт ди Кунео" в Кунео.

Нищо не предвещаваше крайния изход на двубоя, след като Тренто поведе с 2:0 гейма. Момчетата на Стойчев обаче се поогънаха в следващите две части и Кунео изравни.

В петия, решителен гейм Матей Казийски отново показа какво може когато застане на линията за изпълнение на начален удар. Българският ас направи две бързи точки от сервис и преднината на отбора му достигна до 7:2 точки. Така отборът на Тренто не допусна изравняване и логично стигна до успеха с 15:8 точки.

Казийски отбеляза 14 точки в мача, от които 4 от сервис, а Краси Стефанов добави една за времето, за което получи възможност за изява. Владо Николов, който счупи палец преди старта на полуфиналните сблъсъци също бе в залата, след успешно претърпяна операция.

Най-резултатен за победителите бе бразилецът Леандро Висото Невеш със 17 точки, а за  отбора на Кунео с най-сериозен актив приключи Франческо Бирибанти - 21 точки, което го направи и най-резултатен в мача.

Така Тренто поведе с 2:0 в серията и се нуждае само от още една победа, за да стигне до директния сблъсък за титлата, която защитава. Следващата среща между двата отбора е на 25 април от 19.00 часа българско време.