2. Волейбол
  3. Тренто остава в играта след категорично 3:0 в четвъртия мач срещу Копра Пиаченца

Матей Казийски доказа защо в последните години няма конкуренция, когато стане въпрос за класации във волейбола. „Мистър Европа” отбеляза 13 точки, най-много в отбора на Тренто, за победата с 3:0 (25:23, 25:11, 26:24) като гост в четвъртата среща от финалния плейоф срещу Копра Пиаченца.

Определено може да се каже, че тазвечершното волейболно шоу на Апенините бе доминирано от българите и единственото, което можем да се запитаме е кой допусна Христо Златанов да облече екипа на Италия, а не на родината си България. Еър Злати отбеляза 15 точки в срещата, което го направи най-резултатния волейболист не само за тима от Пиаченца, но и в срещата въобще. За MVP на мача пък бе обявен разпределителят на Тренто Никола Гръбич.

Резултатът в първия гейм вървеше равностойно до 19:19, след което Тренто направи две безответни точки и доведе резултата до 21:19. Въпреки че домакините изравниха, все пак Тренто наложи волята си и спечели частта с 25:23.

Втората част бе убийствена за Копра Пиаченца. Трентинци направо разбиха съперника си, като в един момент от гейма светлинното табло показваше 16:6 за Тренто, резултат при който дойде второто техническо прекъсване. Така логично се стигна до крайното 25:11 в гейма.

Третият гейм бе изпитание на волята за възпитаниците на Радо Стойчев, но те удържаха на напрежението и спечелиха с 26:24, с което взеха мача и изравниха серията до 2:2 победи.

Решаващият двубой за титлата между двата отбора е на 17 май от 19.30 часа българско време в зала "Пала Тренто".