2. Волейбол
  3. Тренто отново начело в Италия

Тренто отново начело в Италия

Две победи и две загуби регистрираха отборите с български волейболисти в мачовете си от 20-тия кръг на италианското мъжко първенство тази вечер.

Владимир Николов отново беше избран за MVP - този път при петгеймовата домакинска победа на Бре Банка Ланути (Кунео) над Лубе Банка Марке (Мачерата) с 3:2 (25:15, 37:39, 17:25, 25:19, 15:9). Само преди седмица отборът, ръководен от новия национален треньор на България Силвано Пранди загуби от тима от Мачерата финала за Купата на Италия, но тази вечер успя поне частично да си го върне. Николов стана и топреализатор на своя отбор с 18 точки (2 аса, 16 атаки). Въпреки победата, едната загубена точка коства на Бре Банка първото място във временното класиране.

Там отново се върна Итас Диатек Трентино (Тренто) след убедителната си домакинска победа над Тренквалдер (Модена) с 3:0 (25:17, 25:23, 25:22). Матей Казийски стана трети по резултатност за отбора си с 11 точки, всичките от атака при 55% успеваемост. Старши треньорът на Трентино Радостин Стойчев не включи другия си български волейболист Красимир Стефанов в групата за мача.

Венцеслав Симеонов не бе на познатата висота в домакинския мач на Тоно Калипо (Вибо Валентия), загубен от Сисли (Тревизо) с 2:3 (25:27, 25:21, 25:23, 19:25, 10:25). Българският диагонал с двойно гражданство регистрира едва 39% успеваемост на своята атака, но все пак завърши като втори по резултатност за отбора си със 17 точки (2 аса, 14 атаки, 1 блокада).

Без своя капитан Христо Златанов, който се възстановява от заболяване, Копра Нордмеканика (Пиаченца) не успя да вземе нито един гейм при гостуването си на РПА-LuigiBacchi.it (Перуджа) и загуби с 0:3 (24:26, 21:25, 20:25).

Лидерите в таблицата Трентино и Бре Банка имат съответно 46 и 45 точки. Копра е четвърти с 39, а Тоно Калипо - единадесети с 21.