2. Волейбол
  3. Тренто победи отбора на Мляков, Константинов също с победа в Шампионската лига по волейбол

Тренто се наложи над отбора на Смилен Мляков с 3:1 гейма като гост и очаква спокойно домакинството си на поляците. Мачът не започна добре за италианския шампион, който загуби първия гейм с 25:22, но в следващите три успя да се наложи с 25:21, 25:17 и 25:18. Матей Казийски отбеляза скромните за него пет точки, то Краси Стефанов е един от отличниците за италианския тим с 13 точни попадения в полето на противника. Най-резултатен за Тренто и като цяло в мача бе полякът Михаил Винярски, който отбеляза 23 точки.

Вчера Искра (Одинцово) и Скра Белхатув откриха четвъртфиналните битки в Шампионската лига по волейбол при мъжете (победа за руснаците с 3:2 гейма - 25:27, 25:15, 25:23, 23:25, 17:15, днес дойди ред и на българското участие в турнира.

Полуфиналите атакуват Пламен Константинов с Ираклис ,  Матей Казийски, Краси Стефанов и Радостин Стойчев с Тренто и Смилен Мляков с Домекс Титан Ченстохова. За момента два от трите отбора с българско участие имат всички шансове за продължаване напред, след като в първите си мачове отбелязаха победи.

Мляков, който често е най-резултатният волейболист на полския шампион този път остана на втора позиция за своите с 13 точки, три по-малко от най-резултатния в тима на Ченстохова – Збигнев Бартман.

Пламен Константинов пък постигна чиста победа над немския Фридрихсхафен. Гърците, които победиха на два пъти българския шампион ЦСКА в предварителните групи спечелиха отделните части съответно с 25:21, 27:25 и 25:18. По този начин Ираклис също може да е спокоен за класирането си напред, след като задачата на Константинов и компания е да спечелят само гейм при домакинството си в реванша. Пламен се отчете със 6 точки, а най-много за гръцкия тим отбеляза шведът Нилсон

В последния мач от тази вечер италианския Лубе Банка Марке Мачерата се наложи с 3:0 над руския Зенит (Казан) с 3:0 гейма (26:24, 25:18 и 25:20).

В турнира при жените днес се игра само един мач, в който Динамо (Москва) победи трудно като гост турският Тюрк Телеком с 3:2 гейма (20:25, 25:18, 23:25, 25:23 и 15:13).