2. Волейбол
  3. Тренто с нова победа в Италия

Тренто с нова победа в Италия

Матей Казийски завърши с 8 точки и игра с вирусно заболяване

Воденият от българския старши треньор Радостин Стойчев отбор на Итас Диатек (Тренто) победи с 3:0 (25:18, 25:20, 25:22) гейма гостуващия Кастелана Гроте в мач от 19-ия кръг на италианското волейболно първенство.

Капитанът на домакините и бивш български национал Матей Казийски завърши с 8 точки и игра с вирусно заболяване. Николай Учиков не се появи в игра за Тренто. За гостите Виктор Йосифов реализира 6 точки.

Тренто е на първо място в класирането с 46 точки. Лубе Банка е на второ място с две точки по-малко.

В друга среща от кръга Бре Банка Ланути (Кунео), с Цветан Соколов в състава си, спечели с 3:1 (25:22, 14:25, 25:22, 25:23) гейма срещу Модена. Диагоналът Соколов беше най-резултатен за победителите със 17 точки, предаде БТА.

Бре Банка Ланути е на четвърто място с 38 точки. Без Светослав Гоцев Марми Ланца (Верона) загуби с 0:3 (16:25, 14:25, 18:25) гейма от Лубе Банка Мачерата.