2. Волейбол
  3. Тренто с трета загуба в италианското първенство

Тренто с трета загуба в италианското първенство

"Когато играем срещу Тревизо винаги се чувства някакво напрежение и това ни пречи да играем нашата си игра, заяви треньорът на Итас Диатек Тренто Радостин Стойчев след края на мача със Сислей Тревизо, който неговите възпитаници, водени от Матей Казийски загубиха с 3:1 гейма. „Тази вечер ние нямахме търпение и не бяхме прецизни в ключовите момечти от играта. Имаше голямо желание, което доведе до много грешки в моменти, когато се искаше повече внимание, а тези грешки се заплащат скъпо”, добави Стойчев.

"Когато играем срещу Тревизо винаги се чувства някакво напрежение и това ни пречи да играем нашата си игра, заяви треньорът на Итас Диатек Тренто Радостин Стойчев след края на мача със Сислей Тревизо, който неговите възпитаници, водени от Матей Казийски загубиха с 3:1 гейма.  „Тази вечер ние нямахме търпение и не бяхме прецизни в ключовите момечти от играта. Имаше голямо желание, което доведе до много грешки в моменти, когато се искаше повече внимание, а тези грешки се заплащат скъпо”, добави Стойчев.

Тренто загуби с 3:1, в отделните геймове 25:19, 25:21, 25:27, 25:21. Матей Казийски както винаги бе на ниво и отбеляза 24 точки и 71% ефетивност в атака за своите, което го направи най-разултатния волейболист от отбора на Тренто в мача.  Другият българин в отбора – Красимир Стефанов, не взе участие в двубоя. Това бе трета загуба за Тренто през този сезон, която отново изтласка "българския" тим на втора позиция във временното класиране, зад тима на Мачерата.

Владимир Николов отбеляза 13 точки за своя Кунео при победата с 3:0 над Стампласт Мартина Франка, а Христо Златанов не взе участие за Копра Пиаченца в мача срещу Верона, който тимът на българина с италиански паспорт спечели с 3:2 гейма.