2. Волейбол
  3. Тренто с втора победа в полуфинала

Тренто с втора победа в полуфинала

Спънка за Владо Николов и Кунео във втория мач

Волейболният Итас Диатек Трентино спечели втория двубой от полуфиналния плейоф срещу Мачерата и поведе с 2:0 в серията за шампионската битка в италианското първенство.

Тренто с треньор Радостин Стойчев и Матей Казийски и Цветан Соколов в състава си взе трудно победата след пет гейма и 25:17, 17:25, 19:25, 25:19, 15:10. Казийски спомогна за победата на тима си с 13 точки. След успеха момчетата на Стойчев се нуждаят от още една победа, за да се класират на финала.

В другия полуфинален плейоф капитанът на българския национален отбор Владимир Николов и неговият Кунео отстъпиха на Тревизо с 0:3 гейма (20:25, 27:29, 15:25), което доведе серията до равенство 1:1. Николов реализира 11 точки за гостите.

Полуфиналите се играят до три победи от пет мача, а следващите срещи са на 25 април.