2. Волейбол
  3. Тренто сдаде титлата, Христо Златанов - шампион на Италия

Тренто сдаде титлата, Христо Златанов - шампион на Италия

Христо Златанов изведе тима на Копра Пиаченца до титлата в Италия след победа над най-българския тим на Ботуша – Итас Диатек Тренто.

Нервите на волейболистите водени от Радостин Стойчев този път не издържаха не Казийски и компания се предадоха в петата, последна среща, след като водеха с 2:0 гейма. Тренто допусна загуба  с 2:3 (25:21, 25:20, 21:25, 22:25, 13:15) при това в собствената си зала ”Пала Тренто”.

Така българите сдадоха титлата след 2-3 във финалната серия, а Пиаченца спечели първото си „скудето”.

В решителния мач Тренто поведе с 2:0 гейма. В първата Матей Казийски и Христо Златанов направиха по две точки от начален удар и в крайна сметка домакините спечелиха, след като Казийски реализира девет от 27-те си точки само в първия гейм -  25:21. Във втората част момчетата на Радостин Стойчев поведоха още от самото начало и не изпуснаха преднината си до края на гейма, който завърши при резултат 25:20.

Трентинци поведоха и в началото на третата част, но гостите от Пиаченца показаха характер, обърнаха резултата и в крайна сметка взеха гейма - 25:21. Четвъртият гейм протече подобно на третия, с тази разлика, че в крайна сметка резултатът бе 25:22 в полза на Копра.

Така, за да бъде драмата пълна, се стигна и до тайбрек. В решителната част Христо Златанов се прояви като истински лидер за своите и отбеляза последните две точки за 15:13 и  3:2 гейма за Пиаченца.

Златанов бе обявен за най-добър играч на мача. Българинът с италиански паспорт спечели първата си титла в Италия, реализирайки 30 точки в последната среща от серията. Матей Казийски остана съвсем малко по-назад в резултата – българският ас реализира 27 точки за своите.