2. Волейбол
  3. Тренто започна финала с трудна победа

Тренто започна финала с трудна победа

Тренто започна финалната серия драматично, но завърши с успех първия сблъсък по пътя към защита на титлата. В „българския” двубой отборът на Матей Казийски и Краси Стефанов поведе с 1:0 победи над тима на Христо Златанов – Копра Пиаченца след успех с 3:2 гейма в „Пала Тренто” (25:18, 17:25, 21:25, 25:14, 17:15).

Тренто започна финалната серия драматично, но завърши с успех първия сблъсък по пътя към защита на титлата. В „българския” двубой отборът на Матей Казийски и Краси Стефанов поведе с 1:0 победи над тима на Христо Златанов – Копра Пиаченца след успех с 3:2 гейма в „Пала Тренто” (25:18, 17:25, 21:25, 25:14, 17:15).

Срещата започна добре за воденият от Радостин Стойчев тим. Първото техническо прекъсване в първата част дойде при резултат 8:3. Въпреки че съперникът на Тренто успя да понавакса разликата, втората задължителна почивка бе при резултат 16:12. Така геймът логично бе спечелен от трентинци – 25:18.

Резултатът обнадежди 4500-те зрители, събрали се по трибуните на залата в Тренто, но гостите отвърнаха на удара още във втората част. Те спечелиха гейма с 25:17 и изравниха резултата.

В третия гейм тимът на Казийски през по-голямата част от времето е догонващ в резултата и отново загуби - 25:21 в полза на Пиаченца. Четвъртата част бе за капитана на настоящия шампион на Италия и една от основните фигури в сръбския национален отбор – Никола Гръбич. Разпределителят на Тренто бе с основна заслуга са спечелването на гейма с разгромното 25:14.

Това доведе срещата до тайбрек. В заключителната част Тренто не допусна съпернка си да поведе в резултата, макар че Златанов и съотборниците му изравниха при 14:14. Въпреки това домакините успяха да спечелят със 17:15 в гейма и съответно с 3:2 в мача.

Матей Казийски реализира 18 точки за победителите, толкова колкото направи и Христо Златанов за Пиаченца. Най-резултатен в мача бе бразилецът от Тренто - Леандро Висото Невеш с 23 точки. За MVP в срещата логично бе определен Никола Гръбич, а Краси Стефанов отново не взе участие в мача.