2. Волейбол
  3. Треперим за Жеков преди съдбовния дуел с Куба

Треперим за Жеков преди съдбовния дуел с Куба

Ще бъде зле за момчетата на Силвано Пранди, ако разпределителят не бъде готов да излезе в днешния мач

Контузията ми става по-зле, призна разпределителят на волейболистите Андрей Жеков след 3:1 (21,25, -26, 18) над Испания.

"Доиграх четвъртия гейм на един крак. Обажда се й старият проблем с хернията, но ще стискам зъби."

Болките в десния крак са от мача с Полша (3:0). Лекарят на националите д-р Динко Захариев провежда лечение с инжекции и медикаменти.

Но до последно ключовият ни играч ще е под въпрос за съдбовния сблъсък с Куба днес от 22 ч.

А за двубоя с Испания Жеков каза: „Този мач не бе най-трудният, а най-грозният от началото на световното. Натрупаната умора про-

вокира проблеми. Но се надявам срещу Куба да сме на топ ниво..."

Нашите спечелиха „грозния" мач и са на крачка от финалната четворка в Рим. Тази крачка е победа над Куба без значение от резултата. Снощи кубинците срещнаха Испания.

А срещу шампиона от „Евро 2007" нашите имаха проблеми, въпреки че иберийците бяха по-нисък на ръст и на класа отбор. Титуляри излязоха Жеков, Владимир Николов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Виктор Йосифов, Николай Николов и либеро Теодор Салпаров.

Още в I гейм влезе Цветан Соколов, после се появи и Николай Пенчев. Българите изглеждаха прекалено спокойни. Липсваше взривност в играта, а на моменти бяха хазартни. Казийски биеше предимно севиси от земя, нещо нехарактерно за него.

„Това бе тактическо указание", довери той.

Вчера в свободното си време нашите се разходиха само около хотела, който е далеч от красивия център на Флоренция.